th kropka z błędem

Kropka z Błędem to debiut literacki Anny Taraskiej, absolwentki polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim, a wszystkie przepiękne ilustracje są autorstwa Darii Solak.
Główną bohaterką książki jest Kropka, która raz z rodzicami i starszą siostrą mieszka w zeszycie w trzy linie. Kropka jest sumienną i spokojną dziewczynką. Ma okrągły brzuszek, słodkie warkoczyki, a na twarzy mnóstwo piegów. Jej najlepszym przyjacielem jest Błąd. Kiedyś przybłąkał się do nich na stronę i tak już został. Jest czarny, mały, kudłaty i ma z tyłu jakby ogonek. Uwielbia bawić się z Kropką. Razem biegają po kartkach, psocą i taplają się w atramentowych kałużach. Pewnego dnia Błąd zaginął, co bardzo Kropkę zasmuciło, więc postanowiła go poszukać.


Kropka poznaje wiele ciekawych osobistości, takich jak Cudzysłów, Wektor, Iks oraz Data. Razem łączą siły, by odszukać zaginionego przyjaciela Kropki.
Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, ale za to bardzo sympatyczna, a część edukacyjna sprytnie wpleciona jest w całą historię. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się kilku ciekawych rzeczy dotyczących ortografii i języka polskiego. Ponadto, cała historia o przyjaźni jest miło i ciepło napisana.

zamow teraz