I Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej

Zapraszamy do udziału w I Rembertowskim Festiwalu Poezji Śpiewanej “Droga do krainy łagodności”, który odbędzie się w dniach 16 i 17 listopada w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów.

Czytaj dalej

Sonia Bohosiewicz - Domówka

W ramach cyklu "Jesienne piątki z muzyką" zapraszamy na "Domówkę" z Sonią Bohosiewicz. "Domówka" to zabawna, pełna anegdot i wzruszeń osobista podróż Soni Bohosiewicz do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki.

Czytaj dalej

Zaduszki na jazzowo w Bibliotece

Wszystkich wielbicieli jazzu i dobrej muzyki zapraszamy na kameralny koncert do Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8. 2 listopada o godzinie 19.00 wystąpi Dominika Zioło w towarzystwie Sławomira Pogody (gitara) oraz Zdzisława Kalinowskiego (el. piano) prezentując m. in. światowe standardy jazzowe i soulowe.

Czytaj dalej

Dyskusyjny Klub Książki - 14 listopada 2018

W środę 14 listopada zapraszamy do dyskusji o książce Andrzeja Łapickiego Jutro będzie "Zemsta" Dzienniki 1984-2005. Jej autor żartował z samego siebie, że jest mistrzem mów pogrzebowych. Teraz niejako zza grobu, przemawia do nas ze swoich pisanych przez 21 lat "Dzienników".  I pewnie śmieje się w zaświatach, widząc zdumione miny czytelników.

Czytaj dalej

Z książką na start

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy dołączyła do projektu „Z książką na start” skierowanego do dzieci w wieku od 0-6 lat organizowanego przez Fundację Metropolia Dzieci.

Czytaj dalej

Warszawski Festiwal Młodzieży – wydarzenia w bibliotece

W dniach 6-22 października w całej Warszawie będzie można wziąć udział w kilkudziesięciu wydarzeniach w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży organizowanego przez stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”. Biblioteka jest partnerem tego festiwalu. Wszystkich, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności i pogłębiać wiedzę zapraszamy do uczestnictwa w festiwalowych warsztatach i spotkaniach w bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.

Czytaj dalej

Tak spędziliśmy wakacje w Bibliotece

Skończył się czas wakacyjnych przygód z książką i wspólnych spotkań organizowanych w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 51. Wzorem lat ubiegłych placówka organizowała zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Celem spotkań było umożliwienie maluchom, które zostały na czas wakacji w domu, spędzenia wolnego czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Książki, zajęcia plastyczne, warsztaty komiksowe, przedstawienia teatralne, szachy, gry planszowe… Z tego wszystkiego korzystali młodzi czytelnicy.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2