Kultura na widoku

Drodzy Czytelnicy, Jeżeli chcecie przeczytać e-booka, obejrzeć film, zwiedzić muzeum lub posłuchać audiobooka zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 oraz strony www.kulturanawidoku.pl. Czekają na Was plakaty z kodami QR i adresami stron internetowych do utworów, do których uzyskacie legalny dostęp.

Czytaj dalej

Wigilia Bożego Narodzenia 2018

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2018 r. wszystkie nasze placówki będą zamknięte!

„Świąteczny galimatias” w Bibliotece

„Świąteczny galimatias” już za nami…. Nie ten w realu, który dopiero zacznie się w wielu domach, ale ten wystawiony 8 grudnia na scenie w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy. Tego dnia, z okazji Mikołajek, z inicjatywy dyrektor Biblioteki – Anny Sajnog, pracownicy przy wsparciu wolontariuszek - Małgosi, Julki i Oliwii, wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością.

Czytaj dalej

Klub Małego Czytelnika

Klub Małego Czytelnika zaprasza dzieci w wieku 2-4 latka na zajęcia, podczas których mały czytelnik poszerzy swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Czekamy na Was 14 grudnia (piątek), godz. 11.30 w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.

Czytaj dalej

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Zapraszamy na kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 18.12.2018  o godz. 17.00  w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II  ul. Gawędziarzy 8.

Spotkanie będzie poświęcone książce "Fobos" - Victora Dixena

Czytaj dalej

Warsztaty edukacyjne w oparciu o książkę "Mirabelka"

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 51 uczestniczyła w akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, zorganizowaną przez serwis Lustro Biblioteki.

Czytaj dalej

I Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej - relacja

W sobotnie popołudnie, 17 listopada w sali widowiskowej biblioteki w ramach I Rembertowskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej „Droga do krainy łagodności”, odbył się konkurs piosenki poetyckiej. Organizatorami wydarzenia były Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy oraz Dom Kultury „Wygoda”.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2