puk puk 1

Rodzina Bielskich mieszka w stuletniej kamienicy. Pewnego dnia w futrynę prowadzącą do spiżarni wstawiają zabytkowe drzwi kupione na targu staroci. Jak się okazuje, drzwi te działają jak wehikuł czasu i od tego momentu zaczynają się dziać niestworzone rzeczy!

th kropka z błędem

Kropka z Błędem to debiut literacki Anny Taraskiej, absolwentki polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim, a wszystkie przepiękne ilustracje są autorstwa Darii Solak.
Główną bohaterką książki jest Kropka, która raz z rodzicami i starszą siostrą mieszka w zeszycie w trzy linie. Kropka jest sumienną i spokojną dziewczynką. Ma okrągły brzuszek, słodkie warkoczyki, a na twarzy mnóstwo piegów. Jej najlepszym przyjacielem jest Błąd. Kiedyś przybłąkał się do nich na stronę i tak już został. Jest czarny, mały, kudłaty i ma z tyłu jakby ogonek. Uwielbia bawić się z Kropką. Razem biegają po kartkach, psocą i taplają się w atramentowych kałużach. Pewnego dnia Błąd zaginął, co bardzo Kropkę zasmuciło, więc postanowiła go poszukać.

„Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie”. To najbardziej przejmująca i osobista powieść Janusza Leona Wiśniewskiego. Jest to hołd złożony kobiecości i hymn pochwalny ku czci miłości, która bywa potężna jak śmierć.  Głównym bohaterem jest naukowiec, który zapada w śpiączkę. Po wybudzeniu dowiaduje się, że w trakcie kiedy leżał nieprzytomny przychodziły do niego kobiety, które były ważne w jego życiu.

Ostatnio przeczytałam ze zbiorów bibliotecznych pozycję pt. „Lata rozłąki” Niny Willner,  debiutancką powieść amerykańskiej pisarki. Jest to ”opowieść o odwadze, sile przetrwania oraz miłości rozdzielonej murem berlińskim”.

Brandon Sanderson to amerykański pisarz fantastyki i powieści przygodowych dla młodzieży z niezwykłą wyobraźnią. Stworzył cykl powieści „Alcatraz kontra Bibliotekarze” o przygodach chłopca imieniem Alcatraz. Rozpoczyna go tom zatytułowany „Piasek Raszida”.

„Pojedynek na słowa” Connie Willis, to zabawna, a przy tym intrygująca powieść o komunikacji międzyludzkiej. W utworze elementy science-fiction łączą się z powieścią obyczajową z delikatnym wątkiem romantycznym.