Warszawski Festiwal Młodzieży – wydarzenia w bibliotece

W dniach 6-22 października w całej Warszawie będzie można wziąć udział w kilkudziesięciu wydarzeniach w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży organizowanego przez stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”. Biblioteka jest partnerem tego festiwalu. Wszystkich, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności i pogłębiać wiedzę zapraszamy do uczestnictwa w festiwalowych warsztatach i spotkaniach w bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.

 Młodzież w wieku 13-18 lat zapraszamy do zapisywania się na warsztaty z robotyki, które 8 października (poniedziałek), w godzinach 16.00-18.30 przeprowadzi Warszawski Hackerspace. Kuboty to niewielkie, proste do złożenia roboty malujące. Narzędzia potrzebne do ich wykonania to m.in.: plastikowy kubeczek, kredki lub mazaki, wiatraczek na baterie oraz taśma. Zajęcia z budowy robotów będą wzbogacone o informacje z podstawowej wiedzy o prądzie i elektronice.

Warsztaty są bezpłatne, jednakże liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz na stronie festiwalu.

Podczas festiwalu odbędą się także warsztaty i spotkania dla grup zorganizowanych:

Iwona Cichosz 19 października zapraszamy na spotkanie z Iwoną Cichosz - Miss Świata Głuchych, finalistką Tańca z Gwiazdami, aktorką - gwiazdą serialu „Leśniczówka”, tłumaczką. Iwona Cichosz od lat udowadnia, że osoby Głuche nie muszą być wykluczone z życia, wręcz przeciwnie! Ambitna, przebojowa, jest najlepszym przykładem na to, że jeżeli tylko się chce, można wszystko. Podczas spotkania młodzież będzie mogła się dowiedzieć, co to jest Kultura Głuchych i jak wygląda świat Głuchych, a właściwie, że to ten sam świat co nasz i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wspólnie z Głuchymi działać, śmiać się, rozmawiać i wzruszać.

Druga propozycja dla grup zorganizowanych to warsztaty z debaty oksfordzkiej. Warsztaty przeprowadzone równolegle dla trzech grup uczniów pozwolą młodzieży na zapoznanie się z historią, celem i regułami debaty oksfordzkiej oraz na poznanie praktycznego zastosowania sztuki argumentacji - umiejętności przydatnej także poza formułą debaty oksfordzkiej. Uczniowie wezmą udział w symulacji mini debaty oksfordzkiej i wybiorą z grup przedstawicieli – uczestników debaty finałowej. Debata finałowa zostanie przeprowadzona dzień po warsztacie.

Terminy wydarzeń:

8 października (poniedziałek) 2018r., godz. 16:00–18:30
HACKERSPACE, KUBOTY, czyli roboty malujące, obowiązują zapisy przez formularz na stronie festiwalu.

9 października (wtorek) 2018r., 11:30-13:00
Spotkanie z Iwoną Cichosz – dla młodzieży w wieku 13-18 lat, grup zorganizowanych, obowiązują zapisy (przez formularz na stronie festiwalu lub bezpośrednio w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 55, tel. 22 255 39 99).

10 października (środa) 2018r., godz.10:00–13:00
Debata oksfordzka – warsztaty dla grup zorganizowanych.
Zapisy zamknięte, brak wolnych miejsc.

11 października (czwartek), godz. 11:00–13:00
Debata oksfordzka.
Zapisy zamknięte, brak wolnych miejsc.

Więcej wydarzeń odbywających się w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży można znaleźć na stronie www.festiwal.wwarszawie.org.pl/wydarzenia.html

baner festiwal logotypy