Tak spędziliśmy wakacje w Bibliotece

Skończył się czas wakacyjnych przygód z książką i wspólnych spotkań organizowanych w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 51. Wzorem lat ubiegłych placówka organizowała zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Celem spotkań było umożliwienie maluchom, które zostały na czas wakacji w domu, spędzenia wolnego czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Książki, zajęcia plastyczne, warsztaty komiksowe, przedstawienia teatralne, szachy, gry planszowe… Z tego wszystkiego korzystali młodzi czytelnicy.

 W ciągu dwóch miesięcy miało miejsce 30 różnorodnych wydarzeń, które pozwoliły na twórcze i czynne zagospodarowanie wolnego czasu. 

Dzieci uczestniczyły w “Wakacyjnym kąciku malucha” – cyklu zajęć literacko-plastycznych, w czasie których na podstawie ciekawej i wartościowej literatury tworzone były bajkowe prace plastyczne.
Nie zabrakło też przedstawień teatralnych, które zapełniały salę widowiskową biblioteki. Teatr Blaszany Bębenek zagrał przedstawienie “Zaczarowany medalion”, a Teatr Domowy Chmielna zaprezentował “Wyprawę Doktora Dolitlle”.
Z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowaliśmy zajęcia o Warszawie. Grupa otwarta i dwie grupy uczestników Lata w Mieście w Szkole Podstawowej nr 376 poznały historię i teraźniejszość naszego pięknego miasta.
Zwieńczeniem wakacyjnej oferty były warsztaty komiksowe zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Głośnego Czytania Komiksów. Na podstawie książki “Zły Kocurek rysuje” dzieci podjęły się próby stworzenia własnego komiksu. Na zakończenie spotkania uczestników warsztatów odwiedził bohater książki – Zły Kocurek i jak się okazało był bardzo sympatyczny i chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć.
W sumie, z naszej oferty wakacyjnej skorzystały 1073 osoby! Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę.