Wakacyjny Kącik Małego Czytelnika

Lato spędzane w mieści wcale nie musi być nudne, pod warunkiem, że spędzicie je z nami! Specjalnie z myślą o naszych najmłodszych czytelnikach przygotowaliśmy cykl zajęć, które będą odbywały się cyklicznie, przez całe wakacje. Zapraszamy do naszego Wakacyjnego Kącika Małego Czytelnika!

 wakacyjny kacik 2018Już w pierwszych dniach lipca ruszają zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Przez cały miesiąc w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 51, przy ul. Gawędziarzy 8, punktualnie o godzinie 12:00 w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek odbędą się spotkania dla najmłodszych. Każdego tygodnia zajęcia będą inspirowane innym motywem przewodnim! Zaczniemy pod hasłem „Biblioteka na ludowo”. W kolejnych tygodniach poruszymy takie tematy, jak: „Skrzaty i krasnale”, „W świecie owadów” oraz „Wakacyjne podróże”. Chociaż przez cały tydzień motyw przewodni będzie jeden, to nasi czytelnicy za każdym razem mogą spodziewać się nowej dawki wiedzy i kolejnych atrakcji! 

W sierpniu będziemy się spotykać we wtorki i czwartki, również o godzinie 12:00. Drugi miesiąc wakacji upłynie nam pod hasłem literackich inspiracji, a każde spotkanie zdominują bohaterzy innej książki! Dzieci wraz z bibliotekarzami wybiorą się w magiczny świat książek „Reksio”, „Nasza Mama Czarodziejka”, „Pieski Pana Kieszonki”, „Pieski, Kotki, Niespodzianki”, „Pippi Pończoszanka”, „Doktor Dolittle” i na zakończenie – „Mity greckie”.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.
Zapraszamy!

Harmonogram zajęć:

2,3,5,6 lipca – „Biblioteka na ludowo”
9,10,12,13 lipca – „Skrzaty i krasnale”
16, 17, 19, 20 lipca – „W świecie owadów”
23, 24, 26, 27 lipca - „Wakacyjne podróże”

7 sierpnia – „Reksio”
9 sierpnia – „Nasza Mama Czarodziejka”
14 sierpnia – „Pieski Pana Kieszonki”
16 sierpnia – „Pieski, Kotki, Niespodzianki”
21 sierpnia - „Pippi Pończoszanka”
23 sierpnia - „Doktor Dolittle”
30 sierpnia – „Mity greckie”