Jacek Kawalec w Bibliotece w Rembertowie

„Muzyczne Twarze Jacka Kawalca” to tytuł koncertu zorganizowanego 25 maja z okazji Dnia Matki w  Bibliotece Publicznej w Rembertowie. Podczas występu artysta zaśpiewał przeboje wykonawców, w których postacie wcielał się w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

 Przy akompaniamencie Julii Chmielnik – trenerki dykcji i śpiewu, grającej na pianinie oraz gitarzysty Bartłomieja Papierza, aktor rozpoczął wieczór magnetyzującym „ Imagine” Johna Lennona.

Widzowie wysłuchali hitów znanych zarówno ze sceny krajowej jak i zagranicznej. Wśród zaprezentowanych piosenek znalazły się m.in. przeboje „You are so beautifull ” Joe Cockera czy „Stairway to Heaven” z repertuaru Led Zeppelin.
Licznie zgromadzona publiczność razem z gwiazdą zaśpiewała „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Whisky moja żono”, Ryszarda Riedla, „Białą flagę” – Republiki.
Z entuzjazmem zareagowała na utwory „Heaven” Louisa Amstronga i Elly Fitzgerald oraz „Roxanne” Stinga, które Jacek Kawalec wykonał w duecie z Julią Chmielnik.
Występ ubarwiały anegdoty z życia prywatnego i zawodowego artysty. Szczególnie salwy śmiechu wzbudzał wygłoszony monolog na temat zawartości damskiej torebki.
Rozbawiona widownia gromkimi brawami kilkakrotnie wywoływała wykonawcę na scenę. Zwieńczeniem wieczoru był utwór Rolling Stones „I can't get no satisfaction”.