W Bibliotece odbyły się warsztaty z historii mówionej prowadzonych przez pana Jarosława Pałkę, sekretarza ds. merytorycznych Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka Karta. Wydarzenie to było skierowane do wszystkich pasjonatów historii, osób interesujących się dziejami oraz ludzkimi losami i sposobami ich utrwalania.

Uczestnicy mieli okazję poznać pracę Ośrodka Karta oraz otrzymać praktyczne wskazówki dotyczące zachowywania i utrwalania historii za pomocą dźwięku i obrazu. To niezwykle cenne umiejętności, które pozwalają nam zachować dziedzictwo przeszłości i docenić bogactwo ludzkich doświadczeń.

Dr Jarosław Pałka dzielił się również wieloma fascynującymi informacjami z własnego doświadczenia pracy z historią mówioną. To było nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące spotkanie, które miało zachęcić wszystkich do zastanowienia się nad ulotnością ludzkich historii i wartością ich utrwalenia.

Zachęcamy do śledzenia na stronie Biblioteki informacji o wydarzeniach i warsztatach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!